Na tej stronie umieszczono kody JavaScript.
Skrypt możesz uruchomić używając nowszej wersji przeglądarki.
Miłego Dnia.
Napisz maila!   dodaj do ulubionych  Ustaw stronę jako startową      KSIĄŻKI AUTOR GALERIA ANTYBIOTYK
PRZYJACIELE ZAKUP WYDARZENIA ARTYKUŁY KONTAKT
artykuł ze strony:
literatura.dlastudenta.pl


Niebanalny i prawdziwy „antrakt”
Arkadiusz Buczek, poeta, prozaik, wokalista formacji antybiotyk, wydał kolejny tom swojej poezji - „antrakt". O sobie mówi, że jest „kawałkiem złamasa", natomiast jego poezja potrafi trafić do każdego. Przeprowadziłam rozmowę z tym wyrazistym poetą o nim, jego twórczości i życiu.

Pierwsze moje pytanie będzie dotyczyć nie twojej poezji a ciebie. Czytając twój nowy tomik wierszy, „antrakt", z łatwością mogłam naszkicować sobie obraz autora, ponieważ duża część wierszy jest bardzo osobista. Kim jednak jest Arkadiusz Buczek, co sam o sobie myśli?

Kinga Strąkowska

WIĘCEJ INFORMACJI


18-01-2008 - Bydgoszcz:
artykuł ze strony:
http://www.infobydgoszcz.pl


POEZJA:
„Jestem najlepszym poetą na mojej ulicy”

Pewnie dlatego, że nie mieszka na niej żaden inny poeta można by dokończyć zdanie (zresztą autor zrobił już to w jednym ze swoich wierszy), którym Arkadiusz Buczek zachęca do kupna swojego nowego tomiku poezji Ptasia grypa i inne rojenia. Spotkanie które odbyło się wczoraj w EMPiK – u przy Gdańskiej mogło zmienić postrzeganie poezji.
Autor, który jak sam mówi zaczynał od poezji lirycznej, a skończył na plugawej, ostrej, bez bawienia się w metafory, odartej z nich do mięsa szokował.
Niewyszukane wulgaryzmy i naturalizm, który wywołałby rumieńce na twarzy Emila Zoli są bodaj najczęstszymi środkami stosowanymi prze Buczka. To szokuje. Zwłaszcza kiedy porówna się jego poezję z pierwszego tomiku. Łagodną pełną metafor, a jednak podobnie trafnie opisującą życie dookoła poety. Arkadiusz Buczek promował nie tylko tomik, ale i koszulki z nadrukowanymi wierszami. Jedyne w swoim rodzaju jak zapewniał, limitowane i numerowane. Zapowiedział także spektakl na podstawia swojej poezji który reżyseruje w teatrze we Wrocławiu.

Artur Sójka

WIĘCEJ INFORMACJI2007-11-15,
artykuł ze strony:
Empik.com


Empik Megastore Wrocław - zapowiedź spotkania z Arkadiuszem Buczkiem
Spotkanie autorskie promujące tomik poezji Arkadiusza Buczka „Ptasia grypa i inne rojenia” odbędzie się 19 listopada. Imprezie towarzyszyć będzie wernisaż wystawy przyjaciela poety - Wojciecha Łysika, zatytułowana „Drzwi i okna”.
O książce:
Tomik poezji wrocławskiej z nutką krakowskiej dekadencji... Zawiera 31 wierszy powstałych w 2006 roku. Otwiera go wiersz, który zamyka poprzedni tomik pt. „świat z małej litery”, czyli „ptasia grypa obrzydziła mi łabędzie”. Projekt okładki autorstwa Wojtka Łysika, zdjęcie na 4 str. okładki Anny Winnickiej. Objętość książki 48 stron. Edycja krakowskiego wydawnictwa vis-?-vis/Etiuda (2007).
(ze strony autorskiej)
Jest to absolutnie moje spojrzenie na Wrocław, który skądinąd kocham za jego przestrzenność i podatność na sztukę oraz nowe pomysły, dlatego też mieszkam w nim, a nie, jak dotychczas, w Krakowie. Jednak ja postrzegam cały świat na swój własny sposób i nikt ani nic nie jest w stanie tego zmienić... Często Czytelnicy zadają mi właśnie to pytanie: czy zawsze i wszystko widzisz tak samo? Moim najważniejszym dążeniem jako artysty tak w poezji, jak i prozie jest jedno: przepisać świat na nowo, na własną modłę. Dążyć do prostoty w języku poezji, obrać ją z pięknych, ale często niepotrzebnych metafor i dotrzeć do żywego mięsa, samej esencji, kwintesencji poezji, do prawdy, którą ma przecież w zamierzeniu przekazywać. Taki właśnie jestem.

Arkadiusz Buczek

Arkadiusz Buczek w empiku 19 listopada o godz. 18.00 - Megastore, Rynek 50 we Wrocławiu.

WIĘCEJ INFORMACJI


artykuł ze strony:
Vers Libre


Małe refleksje - Arkadiusz Buczek "Opowieści poronione"
Rzeczywistość jest brutalna.
Nie mówiąco o złu tego świata, odnajdujemy receptę na życie w sobie samym,choć do tego może nigdy nie dojść,musimy szukać tego co sprawiłoby,że bylibyśmy nie tylko szczęśliwi,ale wierni swoim ideałom,wierni sobie,swojemu postępowaniu i myśleniu. Choć okres budowania prawd rozstrzyga się w trakcie dorastania,cały czas jesteśmy skazani na szarość dnia powszedniego. Ta szarość staję się jakby pojęciem względnym bo wiele można dostrzec w tej szarości,choćby nasze szare powołanie.Tak bardzo zniekształcone i przemielone przez miliony westchnień,zachwytów i porażek.

Tomasz "Vetis" Rolko

WIĘCEJ INFORMACJI


Góra strony. Arkadiusz Buczek

Arkadiusz Buczek - twórca młodego pokolenia